Sıkça Sorulan Sorular

+) nedir?

,Türkiye'deki tüm havayollarının uçuşlarının ve o andaki güncel fiyatlarının sorgulanabildiği ve karşılaştırma yapılabildiği ilk arama motorudur. Size en uygun ve en ucuz uçak biletini saniyeler içinde bulup listeleyen bir teknolojinin görünen yüzüdür.

+) ücretsiz mi?

üzerinden uçuş sorgulaması yapmak ücretsizdir. Sitedeki uçak bileti fiyatları her şey dahil fiyatlardır. Uçak bileti satışlarından hizmet bedeli alınmaktadır ve hizmet bedeli her şey dahil toplam fiyat içerisinde gösterilmektedir.

+) Türkiye'deki hangi şehirlerin güncel bilet fiyatlarını kapsıyorsunuz?

henüz yurt dışı uçuşları içermemektedir. Yakın zamanda Türkiye'yle bağlantılı yurt dışı uçuşları da 'da görebileceksiniz.

+) Sitede gösterilen bilet fiyatlarına vergi dahil midir?

Sitede gösterilen fiyatlar vergi ve hizmet bedeli dahil toplam fiyattır.

+) Bilet fiyatları ve bilgilerini nasıl topluyor?

Siz sorgulama yaptığınız anda robot yazılımlar tarafından havayolları sitesindeki uçuş bilgileri toplanıp, işlenmekte ve size sunulmaktadır.

+) Bilet fiyatları sık sık değişiyor. Sitede listelenen bilet fiyatları ne kadar güncel?

Sistemimizdeki sonuçlar sorgu yaptığınız saniyede toplanıp size gösterilmektedir. Bazı durumlarda, daha önce 'un hafızasında duran veriler yakın zamanda derlenmişse size sunulacaktır.

+) Yer kalmayan uçaklara ait bilgileri gösteriyor musunuz?

Sorgulama ekranında dolu uçakları gösterip göstermeme seçeneğini de sizlere sunuyoruz. İsterseniz yer kalmayan uçuşları sorgu sonuçlarından tek tıkla çıkarabilirsiniz.

+) Sitenizde gösterdiğiniz fiyatı havayolunun sitesinde niçin göremedim?

Fiyatlar yükselmiş olabileceği gibi, hizmet bedellerinden dolayı fiyatlarda farklılıklar olabilir.

+) Hangi hava yolu şirketlerini kapsıyorsunuz?

Hepsini ! THY, Anadolu JET, Atlas JET, Sun Express, Pegasus ve Onur Air 'da bulabileceğiniz hava yolu şirketleridir.

+) Siteye nasıl reklam verebilirim?

reklam@bulucak.com adresine e-mail atarsanız, ekibimiz sizinle en kısa sürede temasa geçecektir.

+) Arama sonuçlarını neye göre sıralıyorsunuz?

ilk sorgu sonuçlarını fiyatına göre sıralar. Fakat uçuş tarihi, havayolu, kalkış ve iniş saatlerine göre sıralama yapmanız mümkündür.

+) ’da tüm hatlara ait uçuşları sunuyor musunuz?

, Türkiye'deki tüm havayollarının iç hat uçuş bilgilerini sunmaktadır.

+) Aradığım hatta ait seçtiğim bileti üzerinden satın alabilir miyim?

Evet, üzerinden THY, Anadolu Jet, Atlas Jet ve Sun Express havayollarına ait biletler satın alınabilir.

+) üzerinden hangi havayollarına ait uçak biletleri satın alabilirim.

üzerinden Türk Hava Yolları, AnadoluJet, AtlasJet , SunExpress ve OnurAir havayollarına ait biletler satın alınabilir.

+) Bilet satın alma işlemi güvenli mi?

’da bilet satın alma işlemi gayet güvenlidir. ’da veriler güvenli bir SSL-şifreleme üzerinden aracısız olarak şifrelenerek karşı tarafa transfer edilir. Kredi kartı bilgileri, hiçbir şekilde BulUcak.com sunucularında tutulmaz veya 3. şahıslara iletilmez. Ayrıca kullanıcıların alışverişlerini güvence altına almak için ödeme 3D Güvenlik Sistemi ile yapılmaktadır. Kullanıcıların vermiş olduğu adres ve fatura bilgileri, elektronik biletin düzenlenmesi amacıyla kullanılmaktadır ve uygulama ile ilgili hizmetin dışında kesinlikle kullanılmamaktadır.

+) Biletimi iptal edebilir miyim? Nasıl iptal edebilirim?

Bilet iptal etme işlemi, satın aldığınız havayoluna göre değişiklik gösterebilmektedir. İptale uygun bilet sınıfından satın almış olmanız halinde biletinizi iptal edebilirsiniz. İptal edilmesi durumunda, hava yolunun ücret kurallarına göre size geri ödenen ücrette kesintiler olabilir. Biletleme esnasında tahsil edilen Biletleme Hizmet Bedeli iade edilmeyecek olup, iade, değişiklik ve iptal işlemlerinde yurt içi biletler için 10 TL, yurtdışı biletler için 20 TL işlem bedeli alınacaktır. Havayollarının değişiklik ve iptal şartlarında farklı uygulama başlatması halinde güncel uygulama dikkate alınacaktır.

+) 3d Güvenlik aşamasında geçiş sağlayamadım biletimi nasıl alabilirim?

üzerinden uçak biletinizi almanız için, satın alma işlemini yaptığınız kredi kartınızın 3D Güvenlik Sistemi’ne üye olması gerekmektedir.

Harcamalarınızı güvence altına almak için sizlerle sunulan 3D Güvenlik Sistemi’ne üye değilseniz alışveriş yapmadan önce bu işleme çok kolay adımlarla üye olabilirsiniz.

Satın alma sayfasında kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra sistem sizi 3D Güvenlik sayfasına yönlendirecektir. Bu güvenlik sayfasına bazı kişisel bilgileriniz istenecektir ve siz bu bilgileri doğru girdikten sonra işleminiz onaylanacaktır. Amaç, kredi kartınız ile yapmış olduğu satın alma işlemlerinde sizlere rahat ve güvenilir bir ortam sunabilmek.
3D Güvenlik uygulamasında her bankaya özel uygulamalar bulunmaktadır.
Bu koşullarla ilgili bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz:

GARANTİ BANKASI:
https://www.garanti.com.tr/tr/ticari/kredi_kartlari/e_ticaret/ssl/3d_secure_kayit_formu.page?#calcContent=UID15cdb60
Açılan sayfada mini klavyeyi kullanarak kredi kartı numaranız, kart şifreniz ve CVC2 bilgilerinizden istenmiş olanları giriniz. Kredi kartı şifrenizi bilmiyorsanız şifrenizi belirlemek için 444 0 333 Alo Garanti’yi arayıp 1 no’lu adımdan şifrenizi belirleyebilirsiniz. Veya 3-3 tuşlarından direkt olarak müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanabilirsiniz.

İŞ BANKASI :
444 02 02 nolu müşteri hizmetlerinden üyelik bilgilerinizi doldurup üyelik başvurusunda bulunmanız gerekli. Bu işlemden sonra cep telefonunuza şifre gelecektir.Bu şifrenizi 3D güvenlik platformunda kullanabilirsiniz.

AKBANK :
Axess kartınızla işlem yapıyorsanız bankanızı arayarak 3D güvenlik şifrenizi alıp işleme devam edebilirsiniz. Lütfen 444 2525’yı arayın ve (*) tuşuna basarak müşteri hizmetleri yetkilisinden şifrenizi alın veya http://www.akbank.com/axess/ adresinden 3D Güvenlik ile ilgili üyelik bilgilerinizi doldurup şifrenizi alabilirsiniz.

VAKIF BANK:
https://acs.bkm.com.tr/vakifbank/enrollment/enroll.jsp
Adresinden üyelik bilgilerinizi doldurup üyelik başvurusunda bulunmanız gerekli. Bu işleminizi gerçekleştirdikten sonra Bankanız tarafından cep telefonunuza tek kullanımlık şifre gönderilecektir.Eğer bu şifre gelmiyorsa bankanızdan telefon bilgilerinizi güncelleştirmeniz gereklidir.

YAPIKREDİ BANKASI :
Bankanız tarafından cep telefonunuza tek kullanımlık şifre gönderilecektir.Eğer bu şifre gelmiyorsa bankanızdan telefon bilgilerinizi güncelleştirmeniz gereklidir. 3d ile ilgili
http://www.worldcard.com.tr/worldu-taniyin/world-ile-guvenli-alisveris/default.aspx#uc-boyutlu-guvenlik
sayfasının sağ alt tarafında ‘Kayıt olmak ya da kayıtlı bilgilerinizi değiştirmek için tıklayınız’ linkini tıklayarak 3D güvenlik platformuna kayıt olabilirsiniz.

DENİZ BANK:
http://www.denizbank.com/TR/Kredi_Kartlari/guvenlialisveris/
Adresinden üyelik bilgilerini doldurup üyelik başvurusunda bulunmanız gerekli. Bu işlemden sonra oluşturduğunuz şifrenizi 3d güvenlik platformunda kullanabilirsiniz.
Şifre Unutulduğunda:
Şifre unutulur ya da yanlış girilirse Deniz Bank Müşteri hizmetleri (444 0 800 kredi kart numarası girildikten sonra 5 tuşuyla bağlanılır.) aranır, şifre sıfırlanır ve tekrar şifre işlemleri için kayıt yapılır.

FİNANSBANK:
Alışveriş sırasında bankanıza kayıtlı cep telefon numaranıza şifre gönderilir. Eğer bu şifre gelmiyorsa bankanızdan telefon bilgilerinizi güncelleştirmeniz gereklidir. 3D güvenlik sistemine kaydınız yoksa telefon bankacılığı aracılığı ile veya bankanızın güvenli alışveriş sitesinden 3D güvenlik kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. http://www.finansbank.com.tr/kartlar/kredi-kartlari/uc-kat-guvenli-sistem.aspx

FORTIS BANK :
Alışveriş sırasında bankanıza kayıtlı cep telefon numaranıza şifre gönderilir. Eğer bu şifre gelmiyorsa bankanızdan telefon bilgilerinizi güncelleştirmeniz gereklidir. 3D güvenlik sistemine kaydınız yoksa telefon bankacılığı aracılığı ile veya bankanızın güvenli alışveriş sitesinden 3D güvenlik kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.
http://www.fortisworldcard.com/kart_ailesi/guvenlik.aspx

HALK BANKASI:
Halk Bankası tarafından kredi kartınız otomatik olarak bu hizmetten yararlanmanız için 3D güvenlik platformuna kaydedilmiştir.
Alışveriş sırasında bankanıza kayıtlı cep telefon numaranıza şifre gönderilir. Eğer bu şifre gelmiyorsa bankanızdan telefon bilgilerinizi güncelleştirmeniz gereklidir.

HSBC BANK :
Güvenli Sanal Alış-Veriş uygulamasına kayıt olmak için öncelikle HSBC Bank Bireysel İnternet Bankacılığı aracılığı ile Sanal Güvenlik Kodunuzu temin etmelisiniz. Eğer henüz İnternet Bankacılığı şifreniz yoksa HSBC Bank Şubelerinden, HSBC Bank Telefon Bankacılığı 444 0 111’i arayarak ya da HSBC Bank ATM’lerinden internet şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bankanızın 3D güvenlik uygulamasına ilişkin detaylı bilgiyi aşağıdaki linkten temin edebilirsiniz.
http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/sss/guvenli_sanal_alisveris.asp

ING BANK :
www.ingbank.com.tr/sizinicin-geas.asp
Adresinden üyelik bilgilerinizi doldurup üyelik başvurusunda bulunmanız gerekli. Bu işlemden sonra oluşturduğunuz şifrenizi 3D güvenlik platformunda kullanabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI:
https://acs.bkm.com.tr/ziraat/enroll.jsp
Adresinden üyelik bilgilerinizi doldurup üyelik başvurusunda bulunmanız gerekli. Bu işlemden sonra oluşturduğunuz şifrenizi 3D güvenlik platformunda kullanabilirsiniz.

BANK ASYA:
https://acs.bkm.com.tr/bankasya/enrollment/enroll.jsp
Adresinden üyelik bilgilerinizi doldurup üyelik başvurusunda bulunmanız gerekli. Bu işlemden sonra oluşturduğunuz şifrenizi 3D güvenlik platformunda kullanabilirsiniz.
Şifre unutulduğunda;
https://acs.bkm.com.tr/bankasya/enrollment/forgotpassword.jsp
Şifre bilgilerinizi değiştirmek istediğinizde;
https://acs.bkm.com.tr/bankasya/cardmanagement/index.jsp
adreslerini kullanabilirsiniz.
Not: Tüm bankaların sanal kartlarıyla işlem yapılabilmesi için, asıl kartınızla 3d güvenlik platformuna kayıt işlemini gerçekleştirip bankanızdan asıl kartınız için 3d güvenlik şifresi aldıktan sonra işlem yapabilirsiniz. Alışveriş sırasında sanal kart bilgilerinizi girdikten sonra asıl kartınızın 3D güvenlik şifresiyle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
Detaylı bilgi için tıklayınız.