Ekonomik Bilet

Ekonomik bilet bulmak için aramalarımda nelere dikkat etmem gerekir?

Ekonomik Bilet bulmak için aramalarınızda dikkat etmeniz temel noktalar:

  1. Bileti aldığınız tarih: Genel olarak bileti uçuş tarihinden ne kadar erken alırsanız ödeyeceğiniz ücret o kadar azalacaktır.

  2. Uçuş saati: Çoğunlukla normal şirket çalışanlarının uygun oldukları saatlere denk gelen sabah erken saatlerdeki (7-9) ve akşamüstü geç saatlerdeki (8-10) uçuşlar diğer uçuşlara göre erken dolma eğilimi gösterir, bu da bilet fiyatlarını arttırır. Siz uygun olduğunuz zamanlarda öğlen uçuşlarını tercih ederek daha ekonomik bilet fiyatları arasından seçim yapabilirsiniz.

  3. Uçuş günü: Genellikle Cuma akşamı ve Pazartesi sabahı gibi zamanlar çalışanlar tarafından yoğun tercih edildiği için bilet fiyatları artar.

  4. Bilet tipi: Havayolu şirketlerinin farklı isimlerde uçak bileti seçenekleri vardır. Bunların arasında promosyon biletleri, flexibiletler, ekobiletler gibi seçenekler bulunur. Genelde Flexi biletler daha pahalı olmalarına rağmen üzerlerinde az bir fiyat farkı ödeyerek veya ücretsiz değişiklik yapılabilir. Ekobilet seçenekleri ise genelde değişiklik yapılmadığı sürece ucuz olan, ama değişiklik istenildiğinde oldukça pahalıya gelen bilet seçenekleridir. Ekobilet seçeneğini gideceğiniz tarih kesinleştikten sonra almanız en ucuz fiyatlara ulaşmanızı garantileyecektir.


Bkz. Havayolları Bilet Fiyatları, Yurtiçi Uçak Bileti, Havayolu şirketleri
BulUcak.com 6. Yaşına giriyor!
Türkiye'nin İlk Ucuz Uçak Bileti Arama Motoru olarak hizmet kalitemizden hiç ödün vermemenin gururunu yaşıyoruz.
Bize güvendiğiniz için teşekkür ederiz.
Türkiye'deki tüm havayollarının uçak biletlerini bu sayfadan karsılaştırmalı olarak listeyip satın alabilirsiniz.

444 000 3
img3 img4 img5 img6 img7 img8 img1 img2 img2

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
Detaylı bilgi için tıklayınız.