Uçak Bilet Fiyatları

Uçak bilet fiyatları neden çok değişir?

Uçak bilet fiyatları diğer konser etkinlik vs. fiyatlarına göre farklı bir dinamiğe sahiptir. Uçak firmalarının en önemli hedefi uçaklarını doldurmak, ama doldururken de mümkün olduğu kadar yüksek fiyat isteyebilmektir. Bu yüzden ilk başta uçağı doldurmak için erken tarihlerde uçak biletlerini daha ucuz fiyata verirler. Uçağın doluluk oranı arttıkça, uçak bileti ücretleri yavaş yavaş artar.

Bununla ilgili bazı uçak firmaları farklı sınıflarda biletler satarken (ön koltuklar daha pahalı vs.), bazıları tamamen ücretleri zamana dayandırır. Böyle bir durumda yanınızda oturduğunuz kişi bileti sizden bir ay önce sizing aldığınız fiyatın yarısına bile almış olabilir. Burada uçak firmaları sizin son dakikada bilet aradığınızda fiyat konusunda daha az hassas olacağınızı ve bu yüzden bilet bulmak için aciliyetinizden ötürü daha çok ücret vermeye razı olacağınızı bilirler. Bir yandan da kendi içlerinde bileti satabilmek için rekabet etseler bile son dakikada vereceğiniz ücret istisnai durumlar dışında genelde daha yüksek olacaktır.

Ayrıca resmi tatil zamanlarında uçak bilet fiyatları uçaklar daha önceden dolacağı için daha hızlı artacaktır.

Bkz. Uçak Biletleri, Ucuz Uçak Bileti, Ucuz Uçak Biletleri
BulUcak.com 6. Yaşına giriyor!
Türkiye'nin İlk Ucuz Uçak Bileti Arama Motoru olarak hizmet kalitemizden hiç ödün vermemenin gururunu yaşıyoruz.
Bize güvendiğiniz için teşekkür ederiz.
Türkiye'deki tüm havayollarının uçak biletlerini bu sayfadan karsılaştırmalı olarak listeyip satın alabilirsiniz.

444 000 3
img3 img4 img5 img6 img7 img8 img1 img2 img2

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
Detaylı bilgi için tıklayınız.