Uçak Bileti

Uçak bileti alırken nelere dikkat etmek gerekir?

  1. Tarih: Tatile gidiyorsanız dönünce işe yetişmek için bir akşamlık zaman bırakın. İşyerine sabah uçağıyla yetiştiğinizde yaşayacağınız yoğun gün ve uykusuzluk buna değmez. Üstelik uçak rötar yaparsa bu durumda işyeriniz ile de zor durumda kalabilirsiniz.

  2. Havaalanına ulaşım: Yola çıktığınızda özellikle resmi tatillerde ulaşımın trafik nedeniyle normalden daha uzun süreceğini unutmayın. Mesela Havaşla gidiyorsanız 19 mayıs vb. tarihlerde 2 saat önceden bile yetişemeyebilirsiniz. Havaş uçak biletiniz yansa bile hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez, yeni biletler de çok pahalı olur.

  3. Havaalanının yakınlığı: Avrupa yakasındaysanız, metrobüs/taksiyle Atatürk Havalimanı Sabiha Gökçen'den daha kolay ve ucuzdur. Uçak bileti fiyatı dışında ulaşım rahatlığını da düşünün. 3-4 kişilik grup iseniz, taksi fiyatını bölüp uçak maliyetinin daha düşük olabileceği Sabiha Gökçen’i de deneyebilirsiniz.

  4. Bagaj ağırlığı: Bu konu kolayca gözden kaçabilir. Yurtiçi uçuşlarda Atlas Jet ve THY yolcuya kotası 20kg; Pegasus, Anadolu Jet, Onur Air ve Sun Express'te 15 kg'dır; Sun Express ek kilo için 6TL, Pegasus 5TL, Onur Air 3TL ek ücret alır. Ayrıca snowboard vs. gibi sportif bagajlardan THY ücret almaz, diğer havayolları alır. 25Kg bagajla (10Kg ek) bir Pegasus uçuşu size 75 TL daha pahalıya mal olur.

  5. Aktarmalar: Aktarmalar arası zamanın sıkılacağınız saatler olmaması veya uçağı kaçırma riski doğuracak kadar kısa olmaması önemlidir. Aktarma yaptığınız firma ilk uçak bileti satın aldığınız firmadan farklıysa ilk uçaktaki rötarlardan 2. Uçak firması sorumluluk kabul etmez, ayrıca yolda bagajınızın kaybolma riski artar.

  6. Hastalık: Özellikle hastalıktan yeni çıktığınız veya üşüttüğünüz zamanlarda sinüsleriniz tıkalıysa, uçağa binmeyin. Kulak basıncınızı eşitlemekte zorlanırsınız, kulak zarınızda kalıcı zedelenmeye kadar ciddi sonuçlar olabilir. Binmek zorundaysanız yanınıza bolca sakız alın, kulak basıncınızı eşitlemenizde faydası olacaktır.

  7. Ek Hırka: Özellikle sıcak havalarda içerideki klima sistemi hazırlıklı olmayanlara fazla soğuk gelebilir. Bazı firmalar ek battaniye için ücret talep eder. Yanınızda kendi hırkanızı bulundurmanız faydalı olacaktır.
Bkz. Uçak Bilet Fiyatları, Ucuz Uçak Bileti, Uçak Biletleri,Online Bilet
BulUcak.com 6. Yaşına giriyor!
Türkiye'nin İlk Ucuz Uçak Bileti Arama Motoru olarak hizmet kalitemizden hiç ödün vermemenin gururunu yaşıyoruz.
Bize güvendiğiniz için teşekkür ederiz.
Türkiye'deki tüm havayollarının uçak biletlerini bu sayfadan karsılaştırmalı olarak listeyip satın alabilirsiniz.

444 000 3
img3 img4 img5 img6 img7 img8 img1 img2 img2

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.
Detaylı bilgi için tıklayınız.